Svaki dan izlazimo van nezabrinuti o užasnim stvarima koje se mogu dogoditi. Sjedamo u naše aute i ne razmišljamo o žrtvama automobilskih nesreća, pijanim vozačima, mehaničkim kvarovima. Ali znamo da ako se nešto loše dogodi, znat ćemo koga treba nazvati u slučaju nesreće jer je netko uspostavio postupke i hitne službe koje će odgovoriti.
Cyber sigurnost nije puno drugačija. Radimo po najboljim praksama, ali ne provodimo cijele dane opsesivno razmišljajući što ćemo napraviti u slučaju uspješnog cyber napada. Problem je što statistika nije na našoj strani i uspješni cyber napadi događaju se češće nego što se govori u javnosti.
Pa, kad dođe do uspješnog napada, što onda? Potreban vam je odgovor na incidente koji je dio vašeg plana kontinuiteta poslovanja i interni odjel koji će ga ostvariti. Ili možete nazvati Infigo IS.
Svjedočili smo posljedicama tisuća cyber napada i imamo procedure i priručnike za svaku hitnu situaciju. Pomažemo organizacijama u tom kritičnom trenutku kako bi bile čim efikasnije i smanjile štetu na minimum.
Više o odgovoru na incidente saznajte u brošuri.
Uz korištenje svih uobičajenih alata za digitalnu forenziku, Infigo IS koristi snagu velikih setova podataka kako bi doskočio sve većem volumenu i raznovrsnosti podataka u svakodnevnom životu. Budući da smo Splunk partneri više od desetljeća, imamo znanja i mogućnosti koristiti skoro neograničenu snagu unosa kako bismo napravili veliki set podataka te ga iskoristili za korelaciju i optimizaciju forenzičkog procesa. Ne samo da nam to daje nevjerojatnu moć da pronađemo ono što bi drugi previdjeli, nego nam daje i brojne mogućnosti vizualizacije pomoću kojih našim klijentima prezentiramo nalaze na jasan i zanimljiv način.
Kada otkrijete sigurnosni incident, svaka sekunda je od presudne važnosti. Što prije reagirate, prije ćete moći napraviti kontrolu štete i bolje zaštiti vaš sustav. Tu je i pitanje poduzimanja pravih koraka – na primjer, mnogi bi imali paničnu reakciju i pokušali ugasiti radne stanice kako bi bile sigurne od daljnjih napada. Ali u procesu uništavate dokaze za memorijsku forenziku; kada se računalo ugasi ili ponovno pokrene, briše se sadržaj RAM-a, privremene memorije (Random Access Memory) koja može imati važne tragove. Takozvani fileless malware je tip malicioznog softvera koji postoji samo u računalnoj memoriji i ne zapisuje svoje aktivnosti u trajniji oblik, a zbog svojeg skrivenog načina rada sve više se pojavljuje u napadima na korporativne mreže.
Koraci koji se bave uspješnim cyber napadima mogu se naći u planu kontinuiteta poslovanja, ali to nije pravilo. Dakle, čim otkrijete problem u svojem sustavu nazovite nas, stručnjake, jer s našim iskustvom i procedurama možemo vam pomoći obuzdati problem.